Skóra jest największym organem ciała i stanowi barierę pomiędzy środowiskiem zewnętrznym a naszymi narządami. Skóra jest wystawiona na działanie szerokiego spektrum czynników i wchłania do 60% substancji do krwiobiegu, w zależności od ich chłonności i wielkości. Wybierając produkty kosmetyczne, których używamy na co dzień, możemy zatem radykalnie wpłynąć na obciążenie toksynami. Jeśli nie chcesz spędzać wieczorów na studiowaniu składu toksyczności produktów kosmetycznych, to certyfikowane kosmetyki naturalne powinny być dla Ciebie czymś w rodzaju gwarancji niskiej lub zerowej toksyczności.

Bezpieczne kosmetyki

Szukając dobry zestaw kosmetyków dla dzieci ze strony www.bee.pl, warto zastanowić się nad kosmetykami naturalnymi. Certyfikowane kosmetyki naturalne powinny być wolne od substancji syntetycznych, które mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie lub środowisko. Kosmetyki naturalne bazują przede wszystkim na wysokiej koncentracji olejków i ekstraktów roślinnych i ziołowych. Dzięki temu jest całkowicie naturalny dla organizmu i minimalizuje występowanie alergii skórnych czy egzem. Jest więc idealnym wyborem dla osób cierpiących na problemy skórne lub dla tych, którzy mają suchą, wrażliwą i problematyczną skórę. Ale jedną z głównych zalet jest to, że jego skład sprawia, że jest odpowiedni absolutnie dla każdego.

Niektóre konwencjonalne produkty kosmetyczne mogą zawierać syntetyczne substancje, które mogą podrażniać skórę, a także powodować alergie skórne lub egzemę czy nawet zaburzać równowagę hormonalną. Kosmetyki naturalne nie stanowią takiego zagrożenia, chociaż może wystąpić nietolerancja na konkretną roślinę (np. rumianek), ale skóra nie otrzymuje chemicznego koktajlu składników, który na dłuższą metę zagrażałby zarówno samej skórze, jak i zdrowiu.

Kosmetyki organiczne zawiera naturalne składniki w znacznie wyższych stężeniach. Zawiera głównie oleje roślinne, które stanowią podstawę większości produktów. Są one uzyskiwane przez ekstrakcję lub tłoczone na zimno. Jak widać kosmetyki naturalne mają dużo zalet.